sobota, 5 stycznia 2019


RECENZJA „Do kwadratu” Anna Sobańska


O autorce:
Anna Sobańska – pedagog społeczny, pracownik socjalny, specjalista ds. psychologii. Jest konsultantką dydaktyczną w szkole językowej. Tomik „Do kwadratu” jest zbiorem 107 wierszy wyselekcjonowanych przez autorkę spośród wszystkich, które stworzyła od czasów, kiedy była nastolatką do dnia dzisiejszego. 

Lubię sięgać po tomiki z wierszami, gdyż autor nie narzuca mi interpretacji. Dostanę zbiór liter układających się w słowa, które następnie układają się w zdania, tworząc wiersze. Takie dzieła mogę rozumieć dowolnie, mogę je przeciągać bez ustanku przez własne myśli, pozwalając, by za każdym razem zrozumieć je na nowo, zupełnie inaczej niż chwilę wcześniej. 

„Do kwadratu” to zbiór 107 wierszy, z których każdy jest zupełnie inny. Najbardziej do gustu przypadł mi „Plecami do siebie”, nad którym zatrzymałam się dłużej niż nad innymi. Ten wiersz zawiera w sobie wiele przesłań, a ja wciąż szukam nowych, staram się spojrzeć na niego z różnych perspektyw. Zrozumieć to, co chciała mi przekazać autorka, oraz zrozumieć to, co chce mi przekazać moja dusza. Tym wierszem zachwyciłam się najbardziej.

Uważam, że warto sięgać po poezję, aby pozwolić sobie na chwilę zadumy. Tomik wierszy Anny Sobańskiej jest niezwykle urokliwy i bardzo przystępny w odbiorze. Polecam sięgnąć po twórczość tej autorki, nie zawiedziecie się.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty