niedziela, 27 stycznia 2019


RECENZJA PRZEDPREMIEROWA „Jej portret” Anna H. Niemczynow

O autorce:
Pasjonatka świadomego życia, poszukiwaczka szczęścia bez powodu. Medytuje, modli się, biega, gra na pianinie i śpiewa mantry. Piecze chleb na naturalnym zakwasie. Wierzy w przeznaczenie i często się uśmiecha. Jest żoną Przemysława oraz mamą Remigiusza i Lilianny. Kocha zwierzęta, dlatego na asystentkę wybrała psa. Księżniczka Leia towarzyszy jej podczas pisania książek.


O książce:
Premiera: 30 stycznia 2019
Liczba stron: 400
Kategoria: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Wydawnictwo FILIA


Opis książki:
„To nie przypadek, że się spotkaliśmy. Być może świat oddał nam kilka zaległych
godzin, tych, które w przeszłości nam zabrano.
(…)
Spóźniliśmy się z tą miłością o…jakieś dwadzieścia lat.
Dziś jestem mężatką.
Do wczoraj myślałam, że szczęśliwą.
Dziś już nie wiem, co mam myśleć…
Maja Preis jest spełnioną kobietą. Odniosła zawodowy sukces, ma wspaniałą rodzinę i piękny dom. W pogoni za inspiracją, znudzona życiem, wyrusza w samotną podróż. Nieoczekiwanie spotyka miłość sprzed lat. Odżywają dawne wspomnienia i tęsknota za wyidealizowanym uczuciem. Maja staje przed trudnym wyborem. Jej serce rozpada się na milion kawałków, które próbuje pozbierać, aż w końcu nie ma już odwrotu…
Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt
Bo tego nie wiesz nawet sama Ty…”


„Jej portret” to najnowsza książka Anny H. Niemczynow, która mówi o tym, że warto doceniać to, co mamy, gdyż nic nie jest nam dane na zawsze.

Główną bohaterką tej powieści jest Maja, która jest kobietą sukcesu. Ma wspaniałą rodzinę, na której wsparcie zawsze może liczyć. Wraz z mężem na stałe mieszkają w Niemczech.  Zawodowo Maja jest pisarką, która właśnie przeżywa kryzys, gdyż brak jej pomysłu na kolejną powieść. W dodatku czuje się zmęczona swoim codziennym życiem, wychowywaniem czwórki dzieci, obowiązkami. Pragnie odpoczynku, chwili wytchnienia dla ciała i dla duszy. Chwili, która być może przywróci jej wenę twórczą i pozwoli się odblokować w celu napisania kolejnej książki. Kobieta postanawia wyjechać do Polski, aby tam znaleźć inspirację.

Chwile, które Maja chciała przeznaczyć na szukanie weny twórczej idą w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Ten wyjazd bardzo wpływa na główną bohaterkę, co odbije się również na jej rodzinie, która została w Niemczech. W Polsce kobieta spotyka mężczyznę, swoją młodzieńczą miłość. Jak potoczą się dalsze losy kobiety? Nie chcę Wam zdradzać za dużo, jednak przyznam, że autorka dokładnie ukazała uczucia Mai, to, co kobieta przeżywa, jak się czuję. Naprawdę miałam okazję poznać główną bohaterkę, dostrzec, czego ona pragnie.

„Jej porter” to historia ludzi, którzy w którymś momencie się pogubili i trudno im było wrócić na ten właściwy tor. Często myślimy, że jeśli coś zostało nam dane, to nikt nie ma prawa nam tego odebrać. Często mylimy miłość z przyzwyczajeniem. Uważamy, że wystarczą prezenty, miłe słowa, aby załagodzić sprzeczkę, bądź naszą nieobecność. Czy słowa zawsze wystarczą, aby wszystko się układało pomyślnie? Czy można odzyskać coś, co się straciło? Czy miłość naprawdę jest najważniejsza w życiu?

Miłość to naprawdę piękne uczucie. Należy pamiętać, aby zawsze o nie dbać, niezależnie od tego, ile lat jesteśmy razem, ile mamy dzieci. To uczucie, która zawsze trzeba pielęgnować, bo warto, prawda?

Książkę bardzo polecam, Anna H. Niemczynow jak zwykle mnie nie zawiodła. Ciekawe postacie, życiowa, niebanalna fabuła. To wszystko w połączeniu z pięknym stylem pisania autorki, oraz subtelną okładką tworzy wyjątkową całość.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty