wtorek, 1 stycznia 2019


RECENZJA PATRONACKA PRZEDPREMIEROWA „Krople deszczu” Kathryn Andrews


O autorce:
Kathryn Andrews pisze całe swoje życie. Jej mąż pewnego dnia powiedział „Kogo obchodzi, czy ludzie lubią Twoje książki, czy nie?. Jeśli lubisz pisać i kochasz historie, które tworzysz to pisz je.” Kathryn o mężu: „Zawsze był moim największym fanem i miał rację. Bycie pisarką zawsze było moim marzeniem i tym, co powiedziałam, że chcę robić, kiedy dorosnę.” Kathryn ma dwóch synów, oraz męża, który wspiera ją w tym, co robi. Swoim synom starają się przekazać przygody, odwagę i pasję. Nie chcą, aby byli perfekcyjni, lecz chcą, by próbowali. 
Najważniejsze jest to, aby znaleźć coś, co się kocha i powiedzieć „Robię to, dlatego jestem.”
/Tłumaczenie własne z profilu autorki na portalu goodreads


O książce:
Premiera: 2 stycznia 2019
Kategoria: literatura obyczajowa, romans
Cykl: Hale Brothers
Tom: 1
Wydawnictwo: NieZwykłe


Opis książki:
Ali Rain
Czasami zastanawiam się, jak znalazłam się w miejscu, w którym teraz jestem, ale gdy ból powraca, od razu sobie przypominam… wszystko przez to, że odeszła. Mieszkam teraz w nowym mieście, chodzę do nowej szkoły i powinnam ruszyć dalej ze swoim nowym życiem. Problem w tym, że sama już nie wiem, kim jestem. Został mi tylko taniec, a z każdym kolejnym dniem czuję się coraz bardziej samotna. Cisza stała się motywem przewodnim mojego życia. Ona kazała mi odnaleźć radość i światło, ale nie mam pojęcia jak, skoro przez większość czasu otacza mnie mrok… do czasu, aż poznaję jego.

Drew Hale
Mam w życiu tylko jeden cel: za dwieście dziewięćdziesiąt osiem dni wyjechać z tego miasteczka i nigdy nie wrócić. Wszyscy uważnie mnie tu obserwują, zbyt uważnie, i mam już dość ciągłego ukrywania się pod maską obojętności. Potrzebuję wolności. Pływanie to moja przepustka do lepszego życia i codziennie powtarzam sobie, by się nie wychylać, trzymać ustalonej rutyny i pod żadnym pozorem nie pozwolić, by cokolwiek mnie rozproszyło. Wbrew powszechnej opinii, nie jestem chodzącym ideałem – każdego dnia tonę w poczuciu winy. Nie mam pewności, czy kiedykolwiek przestanę czuć się bezwartościowy, niechciany i przepełniony wstydem… do czasu, aż poznaję ją.


Ali jest młodą dziewczyną, która straciła matkę. Po tym wydarzeniu jej całe życie diametralnie się zmienia. Pogrążona w żałobie przeprowadza się wraz z ojcem na Florydę. Jednak jej życie nie jest proste, bo ostatecznie traci obu rodziców. Mamę, w wyniku śmierci i ojca, w wyniku odtrącenia. Jej tata dużo pracuje i postanawia zamieszkać w mieszkaniu przylegającym do biura, zostawiając córkę samą sobie. W wyniku tego Ali zostaje sama, musi nagle dorosnąć i stawić czoła samodzielności, życiu na własny rachunek.

Pewnego dnia, podczas spędzania czasu nad wodą poznaje Drew, mężczyznę, którego serce skrywa tajemnice, pozwalające zapewnić jego rodzinie bezpieczeństwo. Jednak Ali nie jest gotowa żyć w niepewności, borykać się z niewiedzą, więc młody mężczyzna musi jej wszystko wyznać, gdyż nie chce, aby kobieta go opuściła. Jednak sytuacja nie będzie prosta, gdyż na horyzoncie pojawi się osoba, która pragnie zemsty.

Ali i Drew to młodzi ludzie, których beztroski czas zbyt szybko się skończył. Oboje musieli bardzo szybko wejść w dorosłe życie i skupić się na codzienności, która nie napawała optymizmem. Historia przedstawiona w tej powieści jest bardzo realistyczna, w wielu momentach bolesna.

Historia opowiedziana w tej książce to opowieść otwierająca cykl serii o braciach Hole. Najstarszym z nich jest Drew, którego poznajemy w tym tomie bardzo dokładnie. I mam nadzieję, że kolejne tomy będą utrzymane na takim samym poziomie, jak ten.

„Krople deszczu” to powieść napisana z wyjątkową dbałością o szczegóły, zagłębiająca się w psychikę bohaterów. Pozwalająca spojrzeć na życie, na codzienność z różnych perspektyw. Pokazująca, że życie nie jest „pewniakiem”, bo niczego nie możemy być w nim pewni. Życiowa stabilizacja to wbrew pozorom pojęcie bardzo nierealistyczne, gdyż nie znamy konkretnego biegu wydarzeń. Nie wiemy, kiedy dopadnie nas radość, smutek, kiedy będziemy chorzy, a kiedy zdrowi. Nie wiemy, kiedy do naszych drzwi zapuka śmierć, albo kiedy odbierze nam kogoś bliskiego.

„Krople deszczu” to powieść, która pokazuje, że życie mimo wielu wad jest piękne, jeśli otaczamy się ludźmi o szczerych sercach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty