czwartek, 3 stycznia 2019


RECENZJA „Jeśli tylko” Karolina Klimkiewicz
O autorce:
"Urodziłam się 24 sierpnia 1989 roku w Oleśnicy. Prywatnie mama i żona. Z zawodu socjoterapeutka oraz pedagog. Od 2016 roku studentka psychologii i doktorantka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Głównie pracuję z młodymi ludźmi, wspierając ich i motywując. Kocham czytać książki, spędzać czas z rodziną i herbatę z cytryną. Moje motto życiowe to "Padłeś? Powstań i walcz. Dopóki żyjesz nie możesz się poddać?"

W moich książkach będziecie mogli odnaleźć prawdziwe emocje, małe jak i duże problemy, jednak przede wszystkim prawdę! "
O książce:
Data wydania: 2017
Liczba stron: 274
Kategoria: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Novae Res
Opis książki:
Leo jest normalnym facetem – ma dobre stanowisko i perspektywy zawodowe, zewsząd otaczają go przyjaciele, a piękne kobiety ustawiają się do niego w kolejkach. Mimo wszystko Leo najlepiej czuje się w towarzystwie tajemniczej dziewczyny z plaży, która wydaje się go kochać. Nie wiedzieć jednak czemu, odrzuca kolejne zaproszenia na randki i imprezy, spotykając się z chłopakiem tylko nad brzegiem morza.
Z biegiem lat Leo odkrywa, że z dziewczyną z plaży łączy go więź silniejsza niż z kimkolwiek innym i kiedy czarnowłosa piękność na jakiś czas znika z jego życia, ono przestaje mieć jakikolwiek sens. Leo czuje, że dziewczyna skrywa wielki sekret, który w jakiś sposób dotyczy także i jego…


Powieść jest niezwykle klimatyczna, jest inna, owiana nutą tajemnicy, która czuwa nad Leilą. Wciągnęłam się w nią bardzo łatwo, gdyż naprawdę zaintrygowało mnie to, co skrywała bohaterka.

Główny bohater, czyli Leo, jest narratorem tej historii. Mamy okazję bardzo dobrze go poznać, gdyż jest bohaterem szczerym i otwartym na czytelnika. Jego historia toczy się płynną akcją i pozwala nam na sprecyzowanie uczuć wobec tego bohatera. Ja szczerze go polubiłam, gdyż pozwalał mi poznać swój punkt widzenia odnośnie danej sytuacji. Nie wstydził się okazywać słabości, mówić o własnych rozterkach, czy też tym, co go w danym momencie trapi.

Historia przedstawiona w tej książce głównie dotyczy relacji Leo z nietypową dziewczyną z plaży, którą główny bohater poznał w wieku 7 lat. Leila, bo tak owa dziewczyna miała na imię, to osobowość tajemnicza, dziwna, inna. Spotyka się z mężczyzną tylko na plaży, nigdzie indziej. Dlaczego? Ponadto, jest niezwykle mądra, empatyczna, jej rady są trafne. Leo pragnął spotkań z czarnowłosą pięknością, która po czasie stała się jego przyjaciółką, a może i kimś więcej?

Jednak wszystko się zmienia, gdy Leo w wyniku różnych sytuacji, które dają mu możliwość rozwoju decyduje się na przeprowadzkę. Pewnego wieczoru spotyka Ninę, która momentalnie staje się obiektem jego marzeń. Mężczyzna decyduje się opowiedzieć o tym Leili, oraz o fakcie, że zmienia miejsce zamieszkania. Jednak kobieta oświadcza, że musi odejść. Leo nie rozumie, co się dzieje. Dlaczego Leila odchodzi? Jaką tajemnicę skrywa ona, oraz jego najbliżsi? O co w tym wszystkim chodzi?

Książka bardzo mi się podobała, gdyż jest wciągająca i zdecydowanie niebanalna. Z twórczością Pani Klimkiewicz bardzo się zaprzyjaźniłam, gdyż autorka utwierdziła mnie w przekonaniu, że jej książki są w moim stylu. Sięgając po tę powieść liczyłam na prostą, zwyczajną historię, a otrzymałam coś, co pozwoliło mi się zakochać w twórczości tej autorki! 

Karolina Klimkiewicz operuje lekki językiem, który trafia wprost do serca czytelnika. Rozdziały w tej książce są tak podzielone, że powieść czyta się naprawdę szybko. W pozytywnych odczuciach do tej książki mieści się również to, że tajemnica nas po prostu przyciąga. Chcemy wiedzieć co będzie dalej, okryć ten sekret i już znajdujemy się przy finale!
Polecam, książka mnie usatysfakcjonowała.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty