środa, 3 kwietnia 2019RECENZJA „Wrażliwość rzeczy martwych” Aleksandra Steć

O książce:
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 222
Kategoria: poezja
Wydawnictwo: Camilove

Opis książki:
„Wrażliwość rzeczy martwych” to pierwszy tomik Aleksandry Steć, który zawiera poezję, w najczystszym tego słowa znaczeniu. Wiersze zawarte w tym zbiorze są pisane przez autorkę od najmłodszych lat życia (2004-2018 rok). Aleksandra Steć pokazuje nam drogę którą podążała, zarówno pod względem literackim, życiowym jak i kształtowania osobowości. Wiersze są przesiąknięte wrażliwością i delikatnością, typową dla autorki. Niemniej jednak ich przekaz jest wyraźny, konkretny i często bardzo intensywny. Jak pisze Aleksandra: „zaczyna się od jednego słowa. później znów wybuchają w nas wszystkie atomy”. Ten zbiór bez wątpienia jest najbardziej emocjonalny ze wszystkich książek autorki. Miłość chwilami wylewa się z kolejnych stron. Wyłaniają się również z niego pewne elementy psychologii, które dodatkowo skłaniają do refleksji na tematy życia i relacji międzyludzkich. Tomik skrada serce i sprawia, że dusza zaczyna pachnieć tym, co najpiękniejsze.”

Moja opinia:
Bardzo lubię twórczość Aleksandry Steć, za to jak łączy litery w słowa, słowa w zdania, a zdania w opowieści, które trafiają prosto do serca.

Wiersze zostały umieszczone w chronologicznym porządku, co uważam za świetny zabieg. Mogłam zobaczyć, jak zmieniała się autorka, jej styl pisania na przestrzeni lat. Aleksandra Steć jest osobą, która mnie inspiruje. Cenię w niej delikatność, której się nie wstydzi, jak i siłę, z której widać, że nie zawsze zdaje sobie sprawę. W swojej twórczości stawia na ekshibicjonizm, poprzez który daje się poznać czytelnikowi.

Poezja zawarta w tym tomiku ubrana jest w wachlarz miłości o rozmaitych barwach, przeróżnych odcieniach. Emocje różnią się od siebie i niektóre wiersze stały mi się bliskie, ze względu na to, co czułam w danej chwili. Poezja ogólnie wpływa na nasze emocje, sprawia, że dopasowujemy wiersz pod swój aktualny stan.

Autorka jak zwykle mnie nie zawiodła, czekam na jej kolejne książki, a Wam gorąco polecam jej twórczość.

1 komentarz:

Popularne posty